روش های ارسال و تحویل کالا

روشهای ارسال سفارش 

  1. سفارش ها در سطح شهر مشهد صرفا از طریق پیک و سیستم حمل درون شهری پی بام ارسال می گردد و خریداران می توانند از بین روش های ارسال، ارسال با پیک درون شهری را انتخاب نمایند.
  2. در شهرهایی غیر از مشهد، سفارش ها علاوه بر ناوگان پی بام، توسط پست و سایر سرویس های ارائه دهنده خدمات حمل کالا، از قبیل باربری‌ های برون شهری و تیپاکس نیز ارسال می گردد که در ادامه شرح داده شده است.
  3. برای سایر شهرهای غیر از مشهد، سفارش ها از دو طریق پست و باربری ارسال می گردند. خریداران می توانند در مرحله ثبت سفارش، از بین روش های ارسال ممکن، یک روش را به دلخواه انتخاب نمایید. انتخاب هر روش به منزله آگاهی از قوانین و شرایط آن است.

 

نکته

در مواردی که ارسال توسط باربری انتخاب گردد، مسئولیت فروشگاه صرفاً تحویل سفارش به صورت صحیح و سالم و با عکسبرداری از بسته بندی و تحویل در سریع ترین زمان ممکن به شرکت‌ های باربری و ارسال کد پیگیری برای خریدار محترم است. در این موارد و به منظور احتیاط بیشتر، فروشگاه کالا را بر اساس قوانین شرکت های حمل و نقل تا سقف ممکن بیمه می نماید تا نگرانی از بابت خسارت احتمالی برای خریداران وجود نداشته باشد. لازم به ذکر است که مسئولیت آسیب به کالا حین بسته بندی و تا تحویل به باربری به عهده‌ی پی بام است.

نکته

تامین، بسته بندی و تحویل کالا به پست و تیپاکس برای ارسال به خریدار در اسرع وقت از وظایف و اهداف اصلی پی بام است. توجه فرمایید، فرستنده ی کالا مسئولیتی در قبال تاخیر در تحویل مرسولات توسط اداره پست و یا تیپاکس ندارد. اما در عین حال پی بام این اطمینان خاطر را به خریداران می دهد که از پیگیری های لازم در مورد تاخیر تحویل مرسولات، دریغ نمی کند.

 

هزینه ارسال

خریداران محترم در هنگام ثبت سفارش و استعلام، به راحتی قادر هستند روش های مختلف ارسال و هزینه های مرتبط با هر کدام از آن ها را مشاهده نمایند. این هزینه ها بر اساس روش ارسال انتخابی، حجم و وزن کالاهای سفارش داده شده و مسافت تا شهر مقصد، به صورت مکانیزه توسط سیستم محاسبه می گردد. در حال حاضر هزینه ارسال با پست پیشتاز برای تمام نقاط کشور در سفارش‌ هایی با وزن کمتر از 3 کیلوگرم مبلغ معین 40000 تومان است. لازم به ذکر است هزینه ذکر شده برای ارسال از طریق پست ثابت بوده و پرداخت اضافه هزینه برای سفارشات از سقف معین فوق به عهده پی بام است. همچنین در موارد ارسال با پست برای مرسولات مازاد بر 3 کیلو به ازای هر کیلوگرم 10000 تومان به هزینه ارسال افزوده خواهد شد.

در موارد ارسال با باربری و تیپاکس هزینه حمل از انبار پی بام تا محل دریافت مرسوله در باربری و تیپاکس به عهده پی بام است، اما در روش ارسال با باربری و تیپاکس هزینه ارسال از شهر مشهد تا شهر مقصد به صورت پس کرایه به عهده خریدار محترم است که پس از استعلام، طبق توافق و هماهنگی با پشتیبانی، مبلغ حدودی هزینه حمل تا محل دریافت به اطلاع خریداران محترم خواهد رسید.

 

انواع روش های ارسال و تعرفه ها

  • پست سفارشی
  • پست پیشتاز
  • تیپاکس
  • باربری برون شهری
  • پیک درون شهری

پست پیشتاز: 2 الی 4 روز کاری و با هزینه 40000 تومان تا 3 کیلوگرم، بابت هر کیلوگرم بیشتر 10000 تومان به مبلغ کل افزوده می شود.

پست سفارشی: 4 الی 8 روز کاری ارسال رایگان برای خرید های بیشتر از 1,000,000 تومان

تیپاکس: تحویل 1 الی 3 روز کاری در محل و تعرفه هزینه این نوع ارسال بر اساس ابعاد و وزن اجسام، محل و مسیر+ بیمه محاسبه می شود، همچنین برای سهولت در محاسبه و تخمین هزینه ارسال برای بسته های کمتر از 5 کیلوگرم و یا ابعاد کمتر از 120 سانتی متر نرخ ثابت 70000 تومان دریافت می شود. این هزینه شامل هزینه ارسال به شهر مقصد بعلاوه هزینه بسته بندی و تحویل به دفاتر تیپاکس است.

باربری برون شهری: اگر کالایی که شما خریداری نمودید کلی، حجیم و سنگین باشد، سفارش شما به صورت پس کرایه و با باربری برای شما ارسال می شود. هزینه ی حمل این کالاها به عهده خریداران محترم است. این نوع ارسال به صرفه و بر اساس حجم و تعداد و ابعاد کالا در نظر گرفته می شود.                                                                                                                           

پیک موتوری و درون شهری: در این روش ارسال تحویل کمتر از 3 ساعت (در وقت اداری) در سطح شهر مشهد و برای سفارش های بیشتر از 700 هزار تومان رایگان است. ارسال رایگان در مشهد شامل خریدهای کلی و حجیم نمی شود.همچنین برای خرید های کمتر از 700 هزار تومن مبلغ 35000 تومان دریافت می شود.

توجه فرمایید برای خریدهای بیش از 1,000,000 تومان هزینه ارسال رایگان است، در صورتی که سفارش کلی (بیشتر از 10 عدد) و کارتنی و یا حجیم (بیشتر از 10 کیلوگرم و یا با طول، عرض یا ارتفاع بیشتر از 1 متر) نباشد.

همچنین مبنای روش ارسال در فروش ویژه فیلد روش ارسال در صفحه کالاست. برای مثال ممکن است در فروش ویژه و فوق العاده کالا فقط از طریق تیپاکس (به صورت پس کرایه) ارسال شود. در این موارد امکان انتخاب ارسال با پست به صورت اتومات حذف می گردد. بر این اساس امکان ارسال رایگان حتی برای سفارش های بیشتر از 1,000,000 تومان نیز ممکن نیست و ارسال از طریق تیپاکس انجام می شود و هزینه حمل به صورت پس کرایه در مقصد توسط خریدار محترم میبایست پرداخت گردد.

روش ارسال

 لازم به ذکر است که ارسال سفارشات بیشتر از 1,000,000 تومان به صورت رایگان فقط از طریق پست سفارشی انجام خواهد شد. انتخاب سایر گزینه ها چون تیپاکس و باربری ارسال سفارش را از حالت رایگان خارج نموده و پس کرایه خواهد بود.

مدت زمان تحویل سفارش ها

سفارش های شهر مشهد 

مدت زمان تحویل کالاها در شهر مشهد به روش ارسال فوری در کمتر از 3 ساعت (در وقت اداری) و در روش ارسال عادی حداکثر یک روز کاری است.

توجه: سفارش های ارسالی شهر مشهد به دلیل قابل پیش بینی نبودن مسائلی نظیر ترافیک یا حوداث غیرمترقبه، در یک بازه زمانی 1 تا 3 ساعت که با خریداران هماهنگ خواهد شد، تحویل می گردد و خریداران محترم لازم است که در بازه زمانی مشخص و هماهنگ شده در محل تحویل کالا حضور داشته باشند، در غیر این صورت مرسوله برگشت خورده و مسئولیت و هزینه ارسال مجدد آن بر عهده خریدار است. همچنین سفارش هایی که بعد از ساعت 17 ثبت شده باشند، در ابتدای روز کاری آینده تا قبل از ساعت 12 ارسال خواهند شد.

لازم به ذکر است پرداخت سفارشات برای شهر مشهد در صورتی امکان پرداخت در محل دارند که یک؛ مبلغ خرید بیش از 3 میلیون تومان نباشد. دو؛ حجیم نباشد.

مبنای محاسبه مسافت برای انجام روش پرداخت در محل سطح شهر مشهد است، لذا حومه، توابع و اطراف مشهد (برای مثال: طرقبه، شاندیز، خیابان توس و شاهنامه و ...) شامل محدوده شهر مشهد نیستند. سفارشاتی که بر این اساس به آدرس خارج از شهر مشهد به صورت پرداخت در محل ثبت شوند به طور خودکار لغو خواهند شد.

سفارش های ارسال شده توسط پست و باربری

سفارش هایی که قرار است از طریق پست یا باربری ارسال گردند، از 24 ساعت بعد از ثبت سفارش تحویل پست و یا باربری خواهد شد و بر اساس ساختار پست کشور و سیستم حمل و نقل باربری، به خریدار تحویل می گردد. ارسال کالا معمولا از طریق پست و باربری در سطح کشور نیز بسته به مقصد کالا، معمولاً 1 تا 5 روز کاری به طول می انجامد.

 مراجعه و تحویل حضوری

دلیل انتخاب خرید آنلاین اجتناب از زحمات و محدودیت های خرید حضوری است، مسائلی چون: صرف وقت در ترافیک، زمانبر بودن خرید حضوری و محدود بودن تنوع کالایی فروشگاه های سطح شهر، در مقابل سهولت دسترسی، خرید سریع و تنوع بسیار بالای کالاهای ارائه شده در فروشگاه های اینترنتی، مصرف کننده و خریداران را ترغیب به خرید آنلاین می نماید. بر این اساس خرید حضوری از فروشگاه های اینترنتی با ذات وجود این فروشگاه ها در تضاد است. 

از آنجایی که دفاتر پی بام محل پشتیبانی و پاسخگویی و خدمات پس از فروش به مشتریان است، ارائه کالا با مراجعه خریدار محترم به دفاتر و انبارهای پی بام غیرممکن است. همچنین رجوع به انبارهای تحویل کالا و درخواست بررسی کالا قبل ارسال نیز امکان نخواهد داشت. بر این اساس از خریداران محترم استدعا داریم درخواست مراجعه حضوری و دریافت کالا از دفاتر و انبار پی بام، نفرمایید.

 

 

نظرات